Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż"

Czas i miejsce: 

Spotkania formacyjne w I sobotę miesiąca od g. 15,00-18,00 w Salce Odczytów i Msza św. w IV niedzielę miesiąca o g. 13,00, a po niej spotkanie w salce.

Duszpasterz: o. Radosław Mucha - kontakt w zakrystii lub przez kancelarię.

Opis działalności:

Grupa spotyka się przy Kościele Matki Boskiej Bolesnej  od 1997 roku i od samego początku jest prowadzona przez Ojców Pasjonistów, którzy sprawują nad nią opiekę i wspierają duchowo jako wspólnotowi kapelani. 

Na początku spotkania były spontaniczne i miały charakter typowo towarzyski. Z czasem, kiedy do grupy zaczęło przychodzić coraz więcej osób niepełnosprawnych i wolontariuszy, uległo to zmianie. Ustalono konkretny dzień  i godzinę spotkań. Z upływem czasu grupa stała się Wspólnotą Osób Niepełnosprawnych o nazwie "Radość i Krzyż". Każdy z ojców prowadzących, którzy co kilka lat się zmieniają, ma swoją własną koncepcję prowadzenia wspólnoty.

Po wspólnej modlitwie na spotkaniu prowadzone są dyskusje, oglądane filmy, jak i toczą się luźne rozmowy przy kawie i ciastkach.

Organizowane są także wieczorki poetyckie, wspólne wigilie, dni skupienia, dyskoteki, jednodniowe wycieczki czy spotkania integracyjne przy grilu.