Grupa młodzieżowo-studencka "Młode Wilki"

Czas i miejsce: 

Spotkania formacyjne: w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 18,00 animowanej przez młodzież i starszych ministrantów, czyli ok. g. 19,00 uczestnicy zbierają się w zakrystii.

Duszpasterz: o. Krzysztof Kukliński - kontakt w zakrystii lub przez kancelarię.

Opis działalności:

Wspólnota liczy obecnie około 12 osób. W skład grupy wchodzi głównie młodzież ponadgimnazjalna i akademicka. Na spotkaniach odbywają się dyskusje na różne interesujące młodzież tematy, z którymi musi się zmagać, nie zapominając o modlitwie i adoracji Najśw. Sakramentu. Podczas niedzielnych zebrań omawiane są plany, dzięki którym pobudzona do działania ma być szersza grupa młodzieży naszej parafii. Wspólnota organizuje różnego rodzaju akcje, z których środki przekazywane są na cele charytatywne. 

Grupa zajmuje się również aktywizacją młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, np. przez spotkania warsztatowe, które mają pomóc kandydatom do bierzmowania uwierzyć, że Kościół to miejsce, w którym można poznać dużo ciekawych i wartościowych ludzi - świadków wiary. 

Młodzież z naszej grupy aktywnie włącza się w wydarzenia, które mają miejsce w naszym kościele, tj. wielkopostnych Młodzieżowych Dróg Krzyżowych czy Parafialnej Osiedlowej Drogi Krzyżowej, Liturgii Triduum Paschalnego czy w organizowaniu półkoloni dla dzieci, pikników parafialnych, w udekorowaniu parafii (np. szopka w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Grób Pański i Ciemnica na Wielkanoc).