Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-11.11.- XXXII Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-11.11.- XXXII Niedz. Zwykła

1. Dziś 11 listopada w naszej Ojczyźnie obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 10,00. Po Mszy świętej o g. 18,00 dziękczynna adoracja Przenajświętszego Sakramentu za Boży dar niepodległej i wolnej Polski. Serdecznie zapraszamy.

2. Zachęcamy do modlitwy za naszych Zmarłych w Wypominkach oraz w Mszach św. listopadowych sprawowanych o g. 10,00 w niedziele i o g. 18,00 w dni powszednie.

3. W przyszłą niedzielę 18 listopada o g. 11,30 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Po Mszy spotkanie formacyjne.

4. Natomiast Msza Św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w niedzielę 25 listopada o g. 13,00.

5. W każdy drugi czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. i adoracja z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana".

6. Dziś po Mszy św. zbierane są ofiary do puszek w ramach solidarności z Kościołem Prześladowanym.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy", "Miłujcie się". W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

8. W przyszłą niedzielę II Światowy Dzień Ubogich. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na Dom Opieki "Pomocna dłoń".

9. W tym tygodniu rozpoczniemy roznoszenie opłatków wigilijnych w naszej parafii. Osoby roznoszące będą posiadały pisemne upoważnienie od Proboszcza naszej Parafii.

10. Zapraszamy na kolejny wartościowy seans filmowy pt. "Chleb z nieba". Projekcja filmu 29 listopada o g. 19,00 w kinie "Helios" w CH "Sukcesja". Cena biletu 12 złoty. Zapisy w kancelarii do końca przyszłego tygodnia.

11. Jutro 12 listopada Kancelaria Parafialna nieczynna.

12. Zasadnicze prace przy renowacji i zabezpieczeniu dwóch witraży w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej zostały wykonane. Ofiary-cegiełki można składać w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Za już złożone ofiary serdeczne "Bóg zapłać".

13. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp.: Wiesławę Szadkowską, Mariannę Rygiert, Jerzego Marczaka, Władysława Słowińskiego, Leokadię Kępkę, Zbyszka Klukasa, Zuzannę Solińską.
"Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej:

1. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tym dniu ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na Dom Opieki "Pomocna Dłoń" CARITAS Archidiecezji Łódzkiej w miejscowości Kaszewice niedaleko Bełchatowa. Dom ten będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski w jesieni ich życia z terenu naszej Archidiecezji.

2. Europejskie spotkanie młodzieży w Madrycie organizowane przez wspólnotę Braci z Taizé odbędzie się w dniach od 26 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć na plakacie, w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej oraz na stronach internetowych: www.raban.org.pl i www.lodzpiotrowa.pl 

3. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Kamienica" oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Veni!". Trzon repertuaru będą stanowiły adwentowe pieśni związane z radością oczekiwania na narodziny Syna Bożego i nadzieją na Jego powtórne przyjście.
Warsztaty odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi (ul. Zielona 13). Poprowadzą je: o. Dawid Kusz OP, Ula Rogala oraz Rafał Maciejewski. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą modlić się śpiewem liturgicznym. Więcej szczegółowych informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na stronie internetowej: www.lodz.dominikanie.pl/kontakt/veni 

4. Dnia 11 listopada br. będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji - w ramach cyklicznych spotkań - w poniedziałek 12 listopada 2018 r. Akademia Sztuk Dobrych i Przyjemnych zaprasza na kolejne wykłady:
- mgr Witold Paprocki [SMK]: "Carmen Patrium. Dzieje hymnu narodowego".
- dr hab. Jerzy Wiśniewski [UŁ]: "Wojciech Młynarski o Polsce i Polakach".
Zajęcia Akademii odbywają się w godz. 17.00-20.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123). Więcej informacji www.smk.archidiecezja.lodz.pl 

Poprawiony (sobota, 17 listopada 2018 20:04)