Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-18.11.- XXXIII Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-18.11.- XXXIII Niedz. Zwykła

1. Dziś o g. 11,30 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Po Mszy spotkanie formacyjne.

2. Msza Św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w przyszłą niedzielę 25 listopada o g. 13,00. Po Mszy spotkanie formacyjne.

3. W przyszłą niedzielę - ostatnią w roku liturgicznym - obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o g. 10,00 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem Litanię i uroczysty Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. Zachęcamy do modlitwy za naszych Zmarłych w Wypominkach.

5. W każdy drugi czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. i adoracja z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana". Najbliższa będzie sprawowana w czw. 11 XII.

6. W każdą niedzielę po Mszy o g. 18,00 spotkanie dla młodzieży uczącej się i pracującej.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w akcji pomocy najuboższym "Tytka charytatywna".

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

9. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone będą na Dom Opieki "Pomocna dłoń" łódzkiej Caritas.

10. Można nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

11. W naszej parafii roznoszone są opłatki wigilijne. Osoby roznoszące posiadają pisemne upoważnienie od Proboszcza.

12. Zapraszamy na kolejny wartościowy film pt. "Chleb z nieba". Projekcja filmu 29 listopada o g. 19,00 w kinie "Helios" w CH "Sukcesji". Zapisy w kancelarii.

13. W przyszłą niedzielę zbieramy tzw. "tacę gospodarczą". Złożone ofiary przeznaczone będą głównie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w rozpoczętym sezonie grzewczym oraz na zakończoną renowację i zabezpieczenie dwóch z czterech witraży w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. Ofiary-cegiełki można składać w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Za już złożone ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać". Efekty prac najlepiej widoczne są na zewnątrz kaplicy. Zachęcamy do ich obejrzenia.

14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Jana Dudka i Ryszarda Kulika.
"Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Komunikaty Kurii Archidiecezji Łódzkiej:

1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzona 25 XI jest zarazem Świętem Akcji Katolickiej. Uroczyste obchody odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w przeddzień - w sobotę 24 listopada. Mszy św. o godz. 18,00 przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Poprzedzi ją wykład o godz. 17,00 prof. dra hab. Mariana Drozdowskiego, historyka PAN z Warszawy nt. "Narodziny niepodległości w Łodzi".

2. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza w dniu 19 listopada 2018 roku o godz. 18,00 na spotkanie z ks. dr. Pawłem Gabarom na temat: "Świadczyć o miłości przez wiedzę". Spotkanie będzie miało miejsce w Domu Studentek im. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Czerwona 6) prowadzonym przez Siostry Urszulanki.

3. Stowarzyszenie Łódzkie Klub "Amazonka" wraz z Duszpasterstwem Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkie osoby dotknięte chorobą nowotworową, ich rodziny i opiekunów na Mszę św. do Bazyliki Archikatedralnej 22 listopada 2018 r. o godz. 17,00.

4. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w czwartek 6 grudnia 2018 r. (Mikołajki) i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żony o godz. 18,00. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 20-31 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie (www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

Poprawiony (sobota, 24 listopada 2018 18:40)