Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-25.11.- XXXIV Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-25.11.- XXXIV Niedz. Zwykła

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego i jednocześnie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Z okazji tego święta po Mszy św. o godz. 10,00 odmówimy, przed Najświętszym Sakramentem, Litanię i uroczysty Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Msza Św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania dzisiaj o godz. 13,00. Po Mszy spotkanie formacyjne.

3. Ofiary złożone dziś na tzw. "tacę gospodarczą" przeznaczone będą głównie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła oraz zakończonej renowacji i zabezpieczenia dwóch z czterech witraży w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. Ofiary-cegiełki można składać w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Za już złożone ofiary serdeczne "Bóg zapłać". Efekty prac najlepiej widoczne są na zewnątrz kaplicy. Zachęcamy do ich obejrzenia.

4. Jutro o godz. 19,15 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. Przyszła niedziela rozpoczyna czas Adwentu; o godz. 16,45 spotkanie Kółek Różańcowych i wymiana tajemnic; o godz. 17,15 Różaniec Św.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w akcji pomocy najuboższym "Tytka charytatywna". W nadchodzący piątek o godz. 17,00 spotkanie dla osób objętych opieką parafialnej Caritas i rozdanie paczek. Nasza Caritas zachęca do udziału w akcji "Drzewko Miłości". Z drzewka, przy schodach ołtarza, można zerwać karteczkę i zakupić drobny prezent dla dziecka. Podarunki zostawiamy w zakrystii lub kancelarii. Akcja potrwa do 15 grudnia.

7. Można nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

8. W naszej parafii upoważnione osoby roznoszą opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne również w zakrystii, kancelarii i kiosku parafialnym. "Bóg zapłać" za złożone ofiary.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

10. Zachęcamy do modlitwy za naszych Zmarłych w Wypominkach.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Jadwigę Podgórską, Zbigniewa Wasiaka, Stanisławę Rogowską, Jarosława Krysiaka, Ryszarda Paszkowskiego. "Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Komunikaty Kurii Archidiecezji Łódzkiej:

1. Duszpasterstwo Akademickie "Piątka" zaprasza na drugi publiczny męski różaniec ulicami Łodzi w sobotę 1 grudnia. O godz. 10,00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi będzie sprawowana Mszą św., po której rozpocznie się modlitwa różańcowa ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów. Intencją modlitwy różańcowej będzie przebłaganie Pana Boga za grzechy aborcji. Męski różaniec ulicami Łodzi będzie się odbywać przez dziewięć miesięcy w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

2. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na XIV spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w sobotę 1 grudnia 2018 r. O godz. 14,00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Mszą św., po której nastąpi spotkanie w Seminarium. Zaproszenie skierowane jest także do osób, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę za Seminarium i o powołania kapłańskie.

Poprawiony (sobota, 01 grudnia 2018 22:07)