Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-02.12.- I Niedz. Adwentu

Ogł. Parafialne-02.12.- I Niedz. Adwentu

1. Informujemy, że Metropolita Łódzki ks. abp Grzegorz Ryś mianował na prośbę Prowincjała Pasjonistów o. Łukasza Andrzejewskiego dla naszej Parafii dwóch nowych wikariuszy: o. Krzysztofa Kuklińskiego i o. Radosława Muchę, którzy będą pełnić tę posługę obok dotychczasowego wikariusza - o. Hieronima Skrzypka. Nowo mianowanym wikariuszom gratulujemy i prosimy o otoczenie ich modlitwą.

2. Dziś:

- Pierwsza Niedziela Adwentu i początek nowego Roku Kościelnego. Adwent to okres liturgiczny poprzedzający Uroczystość Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas jak najowocniej, np. poprzez udział w mszach roratnich czy parafialnych rekolekcjach oraz włączając się w przedświąteczne akcje charytatywne na rzecz najbardziej potrzebujących.

- O godz. 16,45 spotkanie Kółek Różańcowych i wymiana tajemnic; o godz. 17,15 Różaniec Św.

3. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 6,30 rano, a dla dzieci w poniedziałek, środę, piątek o godz. 16,30. Na tę Mszę przychodzimy z lampionami roratnymi. W czasie adwentu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 7,00 rano.

4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca; w piątek 7 XII kapłańskie odwiedziny u chorych od godz. 8,30. 

5. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa uroczysta Msza św. o godz. 11,00. Oprawę liturgiczną przygotuje Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż". Po Mszy rozpocznie się o godz. 12,00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w "Godzinie Łaski".

6. W przyszłą niedzielę:

- Rozpoczną się parafialne Rekolekcje Adwentowe, które będzie głosił ks. dr Wojciech Błaszczyk. Jest to kapłan Archidiecezji Łódzkiej, wyświęcony w 2000 roku. Ma doktorat z teologii dogmatycznej i licencjat z teologii ekumenicznej. W latach 2010-2015 pracował w Boliwii: jako proboszcz parafii p.w. św. Piusa X w Cochabambie oraz wykładowca na Uniwersytecie św. Pawła. Obecnie jest wikariuszem w parafii archikatedralnej w Łodzi.

- O godz. 11,30 Msza św. wraz z poświęceniem medalików komunijnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie dla rodziców.

- Będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę Kręgów Domowego Kościoła. 

7. Parafialna Caritas zachęca do udziału w akcji "Drzewko Miłości". Z drzewka przed ołtarzem można zerwać karteczkę i zakupić drobny prezent dla dziecka. Podarunki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Akcja potrwa do 15 grudnia.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

9. Można nabywać wigilijne świece Caritas na rzecz "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" oraz sianko na stół wigilijny od Sióstr Karmelitanek.

10. W dniach 7 - 8 grudnia parafialna Caritas organizuje zbiórkę artykułów spożywczych w markecie "Biedronka" przy ul. Aleksandrowskiej/Rydzowej. Osoby, które zechciałyby pomóc jako wolontariusze, proszone są o zgłaszanie się do kancelarii.

11. W naszej parafii jeszcze do wtorku upoważnione osoby roznoszą opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne również w zakrystii, kancelarii i kiosku parafialnym. Są też osiągalne opłatki bezglutenowe.

12. "Bóg zapłać" za ofiary składane na odnowienie i zabezpieczenie witraży.

13. Dziś po Mszach św. będzie kwestować parafialna Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż". Przygotowali oni własnoręcznie świąteczne kartki. Zebrane ofiary posłużą na przygotowanie wspólnotowej wigilii i wyjazd integracyjny.

14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Józefę Plewkę i Mirosławę Musiałowską. "Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Poprawiony (sobota, 08 grudnia 2018 18:00)