Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-21.10.- XXIX Niedz. Zwykła

1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitw za bliskich zmarłych. Zachęcamy do wyrażania naszej pamięci o nich poprzez modlitewne akty Wypominek i Mszy św. listopadowych. Można zamawiać je w zakrystii lub kancelarii.

2. Październik jest miesiącem Różańca św. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o g. 17,30, w dni powszednie po Mszy św. o g. 18,00, a dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy", "Miłujcie się". W kiosku dostępne są też religijne kalendarze na 2019 r.

4. W każdy drugi czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. i adoracja z modlitwą o uzdrowienie, animowana przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana".

5. W każdą niedzielę o g. 19,00 odbywają się spotkania młodzieży uczącej się i pracującej. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą sobotę o g. 11,00 spotkanie organizacyjne dla ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zaś w niedzielę 28 X podczas Mszy św. o g. 11,30 nastąpi poświęcenie komży dla nowo przyjętych ministrantów.

7. Informujemy o zmianie terminu przyjazdu o. Witko i sprawowania przez niego Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie to planowane na 12 listopada br. zostało przesunięte na 31 stycznia 2019 r.

8. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi na tacę wspieramy misje.

9. Zapraszamy na film pt. "Dotknij Nieba". Projekcja filmu 8 listopada o g. 19,00 w "Sukcesji". Cena biletu 12 złotych. Zapisy w kancelarii.

10. "Noc Świętych" w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19,30. Do udziału w "Nocy Świętych" zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

11. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone natzw. "tacę gospodarczą". Zostaną one przeznaczone na prace związane z renowacją i zabezpieczeniem witraży w kaplicy MB Bolesnej. Więcej informacji o zakresie i celu prac znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej. Prace remontowe można wspierać poprzez składanie indywidualnych ofiar-cegiełek w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Z góry składamy serdeczne "Bóg, zapłać" za każdy dar serca.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Głowacki, śp. Maria Jędrzejczak, śp. Wanda Kurkowska, śp. Helena Kowalczyk.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Poprawiony (sobota, 27 października 2018 21:33)

 

Ogł. Parafialne-14.10.- XXVIII Niedz. Zwykła

1. Zbliża się listopad - miesiąc modlitw za bliskich zmarłych. Zachęcamy do wyrażania naszej pamięci o nich poprzez modlitewne akty Wypominek i Mszy św. listopadowych. Można zamawiać je w zakrystii lub kancelarii.

2. W tym tygodniu przypada uroczyste wspomnienie św. Pawła od Krzyża - Założyciela naszego Zgromadzenia Męki Pańskiej - pasjonistów. Msza święta odpustowa w piątek 19 października o g. 18,00. Homilię wygłosi o. Tomasz Gałkowski CP. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do licznego udziału i skorzystania z łaski odpustu pod zwykłymi warunkami.

3. Październik jest miesiącem Różańca św. Nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o g. 17,30, w dni powszednie po Mszy św. o g. 18,00, a dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy", "Miłujcie się". W kruchcie znajdziemy bezpłatny biuletyn pt. "Benedictum", wydawany przez Parafię Pasjonistów w Warszawie.

5. W przyszły czwartek o g. 18,00 Msza św. i adorację z modlitwą o uzdrowienie, animowana przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana".

6. W każdą niedzielę o g. 19,00 odbywają się spotkania młodzieży uczącej się i pracującej. Serdecznie zapraszamy.

7. Dziś kolejny Dzień Papieski. Po Mszach św. Zbierane są ofiary do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

8. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tzw. "tacę gospodarczą" przeznaczane zostaną na pokrycie kosztów prac związanych z renowacją i zabezpieczeniem witraży w kaplicy MB Bolesnej. Więcej informacji o zakresie i celu prac znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej. Z góry składamy serdeczne "Bóg, zapłać" za każdy dar serca.

9. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku zmarłych: śp. Rafała Badowskiego, śp. Mariannę Kubiak i śp. Zenonę Jóźwiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Poprawiony (sobota, 20 października 2018 21:44)

 
Więcej artykułów…