Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-23.09.- XXV Niedz. Zwykła

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". Są też do nabycia różańce św. dla dzieci I - komunijnych.

2. Rodzice dzieci z kl.III, które mają przystąpić do I Komunii Św. w maju 2019 r. zapisują swoje dziecko w kancelarii parafialnej do końca września. Jest to nowy przepis, który obowiązuje we wszystkich parafiach od 01.09.2018. Przy zapisie dziecko otrzymuje indeks. Rodzice mają dostarczyć do kancelarii odpis aktu chrztu św. swojego dziecka. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I Komunii Św. z poświęceniem różańca św. nastąpi w niedzielę 7 października Mszą św. o g. 11,30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla dzieci z kl. III i ich rodziców. Obecność jest obowiązkowa.

3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na tegoroczny kurs. Wszyscy uczniowie - zarówno kl. III gimnazjum, jak i uczniowie kl. VIII i VII szkół podstawowych zapisują się w kancelarii parafialnej do końca września. Jest to nowy przepis, który obowiązuje we wszystkich parafiach od 01.09.2018. Przy zapisie uczniowie otrzymują indeks. Uroczyste rozpoczęcie kursu ze spotkaniem organizacyjnym dla kandydatów i ich rodziców nastąpi w niedzielę 7 października Mszą św. o g. 13,00.

4. W tym tygodniu:

- W piątek 28 września o g. 15,00 na skrzyżowaniu ulic: Aleksandrowska i Traktorowa będziemy odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopośko - spowiednika św. Faustyny (akcja "Iskra").

- W sobotę 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Poprawiony (sobota, 29 września 2018 23:40)

 

Ogł. Parafialne-09.09.- XXIII Niedz. Zwykła

1. Dziś o g. 10,00 Msza św. z uroczystym wprowadzeniem na urząd proboszcza o. Wojciecha Adamczewskiego CP, a o g. 11,30 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, z poświęceniem tornistrów dzieci klas I.

2. We wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci o. Piotra Sobola CP. Msze święte w Jego intencji zostaną odprawione o g. 7,30 - intencja od wspólnoty i parafii oraz o g. 17,30 - intencja od sióstr.

3. W piątek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. W przyszłą niedzielę o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kan. Gabriel Kołodziej, proboszcz par. św. Archaniołów Rafała i Michała z Aleksandrowa Łódzkiego. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Prosimy o przybycie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zachęcamy wiernych do wcześniejszej spowiedzi św. i skorzystania z łaski odpustu. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do procesji. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę odprawianą od minionego piątku po Mszy św. o g. 18,00 w kaplicy Patronki parafii.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz nowego modlitewnika do M.B. Bolesnej.

7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim wiernym za włącznie się w akcję parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister".

8. Komunikaty z Kurii:

- Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe chcące przygotować się do przyjęcia sakramentów: chrztu, I Komunii św. i bierzmowania. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 10 września 2018 o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi (ul. Ks. I. Skorupki 5). Telefony kontaktowe podane zostały na plakatach (s. Ewa Godzińska 885 555 020).

- Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkanie z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem we wtorek 18 września o godz. 16.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Ksiądz Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie? To pytania, które są ważne dla nas wszystkich, ale szczególnie dla ludzi młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

- Duszpasterstwo Pszczelarzy naszej Archidiecezji zaprasza na VII Wojewódzkie Święto Pszczoły, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (16 września) w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, a następnie wykłady na temat wykorzystania produktów pszczelich w profilaktyce i medycynie, kiermasz miodów i festyn z poczęstunkiem dla wszystkich.

- Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie pt. Kiedy wiara staje się ideologią. Refleksja nad nauczaniem papieży Benedykta XVI i Franciszka. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (9 września) o godz. 18.00 w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Szczegółowych informacji udziela Ks. Dominik Lubiński ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 882 427 430).

- Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 14 września 2018 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością - ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00.

- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia (parafia św. Wojciecha w Łodzi) zaprasza na spotkanie charyzmatyczne w dniach 14-15 września, które poprowadzi Ks. Michael Payyapally - Dyrektor Centrum Rekolekcyjnego "Tabor" z Mumbaju w Indiach. Spotkanie rozpocznie się w piątek (14 września) o godz. 16.00. Program:

Piątek, 14.09.2018:
16.00 rozpoczęcie
16.30 konferencja: Ci, którzy wiernie na Niego spoglądają, będą uzdrowieni.
18.00 Eucharystia
19.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie

Sobota, 15.09.2018:
19.00 Eucharystia
20.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie

Poprawiony (sobota, 15 września 2018 18:22)

 
Więcej artykułów…