Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-02.09.- XXII Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim wiernym za systematyczne przynoszenie makulatury oraz plastikowych nakrętek, a z Caritas parafialną składamy serdecznie podziękowanie wszystkim darczyńcom akcji "kolorowy tornister" na rzecz potrzebujących dzieci. Artykuły szkolne dla dzieci można jeszcze dostarczyć do kancelarii lub zakrystii.

2. Od 1 września powróciliśmy do tradycyjnego rozkładu Mszy św., tj. w niedzielę nie jest odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast powraca o g. 13,00; a w dni powszednie Msze św. o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; o g. 17,30 i 18,00. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od pon. do pt. w g. 15,00 - 17,00, a w soboty w g. 10,00 - 11,00.

3. Dziś:

- O g. 13,00 Msza św. dziękczynna na zakończenie posługi w Łodzi o. Artura Kiliszka;

- Dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16,15, a o g. 17,15 różaniec św. w górnym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4. W tym tygodniu:

- W I czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika;

- W I piątek nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o g. 8,00 i 18,00.
Dla dzieci Msza św. i spowiedź pierwszopiątkowa o g. 16,30.

5. W sobotę 8 września święto Narodzenia N.M.P., a o g. 18,00 Msza św. imieninowa o. Radosława CP.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

7. W przyszłą niedzielę 9 września:

- O g. 10,00 Msza św. z uroczystym wprowadzeniem na urząd i przejęciem obowiązków proboszcza przez o. dr. Wojciecha Adamczewskiego.

- O g. 11,30 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, z poświęceniem tornistrów dzieci klas I. Prosimy, aby dzieci przyszły do Kościoła z tornistrami.

8. Przypominamy, że decyzją nowych władz zakonnych w naszej wspólnocie pasjonistów są następujące zmiany: o. Wojciech Adamczewski jest nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej i Proboszczem parafii.
Do wspólnoty łódzkiej przybyli: o. Krzysztof Kukliński i o. Sebastian Walak.
Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który przechodzi do wspólnoty w Rawie Mazowieckiej.
Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich naszych kapłanów-zakonników.

9. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 września o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Prosimy o przybycie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zachęcamy wiernych do wcześniejszej spowiedzi św. i skorzystania z łaski odpustu. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę odprawianą od piątku 7 września po Mszy św. o g. 18,00 w kaplicy Patronki parafii.

10. Istnieje potrzeba objęcia 12. godzin katechezy w Szkole Podstawowej nr 3 w naszej Parafii. Zainteresowanych nauczycieli religii prosimy o kontakt.

11. Z żalem zawiadamiamy, że 29 sierpnia 2018 roku zmarł Pan Stanisław Kalbarczyk, zasłużony i wieloletni współpracownik naszej Parafii i Klasztoru. Pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek 3 września Mszą Św. sprawowaną o g. 13,00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej. Trumna z ciałem będzie wystawiona od g. 12,15.

12. Komunikaty z Kurii:
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem.
- Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna edycja rozpocznie w niedzielę 30 września 2018 r. o g. 16.00 Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żony. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie (www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

Poprawiony (sobota, 08 września 2018 18:20)

 

Ogł. Parafialne-26.08.- XXI Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na tzw. "tacą gospodarczą" przeznaczoną - tak jak w lipcu - na wsparcie zakupu nowych drewnianych figur św. Pawła od Krzyża i Matki Bożej oraz nowych postumentów pod figury.

2. Przypominamy, że do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny cykl Mszy Św. Od 1 września powrócimy do tradycyjnego rozkładu Mszy św., tj. w niedzielę nie będzie już odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast powraca o g. 13,00; a w dni powszednie Msze św. o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; o g. 17,30 i 18,00.

3. W tym tygodniu: - w I sobotę miesiąca po Mszy Św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i o. Tadeusza.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

5. Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16,15, a o g. 17,15 różaniec św. w górnym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. W niedzielę 9 września o g. 11,30 będzie Msza św. w intencji dzieci, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów dzieci klas I.

8. Przypominamy, że o. Wojciech Adamczewski od 1 września będzie nowym Proboszczem parafii.
Jego uroczyste wprowadzenie na urząd i przejęcie obowiązków proboszcza odbędzie się w niedzielę 9 września o g. 10,00.
Z naszą wspólnotą żegnają się o. Jerzy Słowikowski oraz o. Artur Kiliszek.
Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00. Serdecznie zapraszamy.

9. Komunikaty z Kurii:

- W Archikatedrze Łódzkiej 1 września o g. 18,00 Msza św. w intencji poległych żołnierzy i ludności cywilnej w rocznicę wybuchu II wojny światowej;

- W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego w Bazylice Archikatedralnej o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.

Poprawiony (sobota, 01 września 2018 19:39)

 
Więcej artykułów…