Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Św. Rodziny (30.12.2012)

1.     W poniedziałek 31 grudnia o g. 18,00 Msza Św. na zakończenie roku kalendarzowego i nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro jakiego nam udzielił w mijającym roku. Jutro za pobożny udział w nabożeństwie i śpiew hymnu "Ciebie Boga wysławiamy" można uzyskać odpust zupełny. W poniedziałek 31 grudnia w g. 14,00 - 17,00 organizujemy dla dzieci w Sali Siloe chrześcijańską zabawę sylwestrową. Dzieci przynoszą obuwie na zmianę oraz coś słodkiego.

2.     We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Msze Św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą Św. na przywitanie Nowego Roku o północy z 31.12.2012 na 01.01.2013. Msza Św. będzie poprzedzona od g. 23,00 adoracją Najświętszego Sakramentu jako nabożeństwo ekspiacyjno-wynagradzające za zdewastowanie szopki miejskiej w Zgierzu.

3.     Wizyta duszpasterską zwana kolędą - ze względu na zachorowanie kapłanów pracujących w naszej parafii na grypę - będzie miała zmieniony swój ramowy rozkład. W najbliższym tygodniu mieszkańcy bloków 204 i 205 kolędy nie będą mieli, a odbędzie się ona w tych blokach po 16 stycznia. Mieszkańcy pozostałych bloków także będą  mieli przesunięcia co do pierwotnie zaplanowanych dni wizyt duszpasterskich. Dzień przed kolędą są rozwieszane kartki z informacją o kolędzie. Prosimy o wzajemne informowanie się  sąsiadów z danego bloku o terminie i godzinie kolędy w związku z zaistniałymi zmianami planu wizyt duszpasterskich.

W tym tygodniu udamy się z kolędą:

02 stycznia 2013 r. (środa)      - bl. 241, 242, 244;

03 stycznia 2013 r. (czwartek) - bl. 230, 231, 245;

04 stycznia 2013 r. (piątek)     - bl. 232;

05 stycznia 2013 r. (sobota)    - bl. 243, 251 i bloki na Os. Kaczeńcowa: 6, 6A, 6B.

Początek kolędy w dni powszednie o g. 16,00. W sobotę kolęda od g. 10,00 w blokach na Osiedlu Kaczeńcowa i od g. 15,00 w pozostałych blokach. Zmieniony rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie. Ofiary złożone podczas kolędy będą przeznaczone na zakup nowych brakujących ławek do świątyni oraz na dalsze prace remontowe. W razie niemożności spotkania się w wyznaczonym czasie na kolędzie prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

4.     Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych planowane na Uroczystość Trzech Króli odbędzie się w innym terminie ze względu na chorobę kapłanów pracujących w naszej parafii.

5.     W tym tygodniu: w czwartek o g. 18,00 Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, za wspólnotę Jedność Wieczernika; w piątek przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Św. o g. 8,00 i 18,00. Po Mszy Św. adoracja pierwszopiątkowa. Dla dzieci Msza Św. o g. 16,30, a spowiedź od g. 16,00. W sobotę o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja, a po Mszy Św. nabożeństwo pierwszosobotnie.

6.     W przyszłą niedzielę 6 stycznia - w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli - po Mszy Św. o g. 11,30 w Sali Siloe spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi; o g. 13,00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie formacyjne; od g. 16,30 w sali Siloe spotkanie dla czcicieli różańca św., a o g. 17,15 różaniec w górnym Kościele.

Poprawiony (niedziela, 06 stycznia 2013 01:29)

 

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu (16.12.2012)

1.     Dziękujemy wiernym za złożone ofiary na tacę przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni oraz za przyniesione paczki świąteczne dla dzieci. Paczki będą rozdawane dzieciom w najbliższy piątek 21 grudnia o g. 17,30 w Sali Siloe.

2.     W czwartek o g. 18,00 Msza Św. w intencji R.M.P.M. i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o g.19,00 spotkanie w Sali Siloe grupy "Odnowy w Duchu Świętym".

3.     W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, tj. 21-23 XII, odbędzie się kolejna zbiórka makulatury na misje - na budowę studni w Sudanie. Kontener na makulaturę będzie stał na placu obok figurki Matki Bożej.

4.     Zachęcamy wiernych do rezerwowania Mszy Św. na kolejny rok. Kalendarz z intencjami na rok 2013 jest udostępniony w zakrystii. Przyjmujemy na Msze Św. gregoriańskie.

5.     Opłatki razem z jubileuszowym albumem są dostępne w zakrystii, kancelarii oraz w sklepiku parafialnym.

6.     W sklepiku polecamy zestawy kolędowe oraz prasę katolicką: "Niedziela", "Gość Niedzielny", a dla dzieci: "Mały Gość Niedzielny" z dodatkiem świątecznym  i "Anioł Stróż" z płytą CD oraz najnowszą książkę Benedykta XVI tj. trzecią cześć nt. Jezusa z Nazaretu pt. "O dzieciństwie Jezusa". Dostępne są też w sklepiku świece Caritas na stół wigilijny w cenie: 5 zł - mała, 12 zł - duża.

7.     Dziś przy wyjściu z Kościoła zbierane są ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Jest to obowiązkowa zbiórka w całej archidiecezji.

 

ODEZWA ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

W SPRAWIE AKTU ZBESZCZESZCZENIA CUDOWNEGO

OBRAZU MATKI BOSKIEJ JASNOGÓRSKIEJ


       W drugą niedzielę Adwentu, 9 grudnia br., nazajutrz po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, doszło do zbezczeszczenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sanktuarium na Jasnej Górze. Próbę zranienia oblicza Matki Bożej i Jej Syna nie można traktować wyłącznie w kategoriach niekontrolowanej agresji czy aktu niewiary, bowiem ikona Czarnej Madonny jest świętym symbolem naszej wiary i narodowej tożsamości Polaków.

       Miłość do Chrystusa i Jego Matki nakazuje nam przebaczać, ale nie możemy zapomnieć, że ten akt jest wyjątkowym i niespotykanym w historii tego świętego miejsca. Został on bowiem zrealizowany w czasach, które zdają się nie tylko zapominać o świętości i obecności Boga, ale przekraczają wszelkie granice Prawa Bożego i odniesień do Boga, posługując się językiem nienawiści.

       Ojciec Święty Benedykt XVI w dniu 12 września tego roku nauczał, że "często w obliczu zła mamy poczucie, iż nic nie jesteśmy w stanie zrobić, ale to właśnie nasza modlitwa jest pierwszą i najskuteczniejszą odpowiedzią, jaką możemy dać i która umacnia nasz codzienny wysiłek, by chronić dobro". Pragniemy duchowo zjednoczyć się z Jasną Górą na modlitwie przebłagalnej wołającej o miłosierdzie nad grzesznikami zwłaszcza nad tymi, którzy próbują rozbić jedność Polaków w kraju i poza jego granicami.

       Dlatego w dzisiejszą niedzielę we wszystkich świątyniach Archidiecezji Łódzkiej, na zakończenie każdej Mszy Świętej, w tej intencji odmówiona zostanie litania do Matki Bożej i modlitwa papieża Leona XIII do świętego Michała Archanioła. Niech to będzie naszym wspólnym wołaniem: Matko ulituj się nad nami i bądź z nami w każdy czas! Równocześnie ponawiam mój gorący apel zawarty w Liście czytanym w kościołach w pierwszą Niedzielę Adwentu o modlitwę różańcową w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny.

+ Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Łódzki

Poprawiony (sobota, 22 grudnia 2012 23:21)