Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-02.12.- I Niedz. Adwentu

1. Informujemy, że Metropolita Łódzki ks. abp Grzegorz Ryś mianował na prośbę Prowincjała Pasjonistów o. Łukasza Andrzejewskiego dla naszej Parafii dwóch nowych wikariuszy: o. Krzysztofa Kuklińskiego i o. Radosława Muchę, którzy będą pełnić tę posługę obok dotychczasowego wikariusza - o. Hieronima Skrzypka. Nowo mianowanym wikariuszom gratulujemy i prosimy o otoczenie ich modlitwą.

2. Dziś:

- Pierwsza Niedziela Adwentu i początek nowego Roku Kościelnego. Adwent to okres liturgiczny poprzedzający Uroczystość Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas jak najowocniej, np. poprzez udział w mszach roratnich czy parafialnych rekolekcjach oraz włączając się w przedświąteczne akcje charytatywne na rzecz najbardziej potrzebujących.

- O godz. 16,45 spotkanie Kółek Różańcowych i wymiana tajemnic; o godz. 17,15 Różaniec Św.

3. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 6,30 rano, a dla dzieci w poniedziałek, środę, piątek o godz. 16,30. Na tę Mszę przychodzimy z lampionami roratnymi. W czasie adwentu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 7,00 rano.

4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca; w piątek 7 XII kapłańskie odwiedziny u chorych od godz. 8,30. 

5. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa uroczysta Msza św. o godz. 11,00. Oprawę liturgiczną przygotuje Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż". Po Mszy rozpocznie się o godz. 12,00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w "Godzinie Łaski".

6. W przyszłą niedzielę:

- Rozpoczną się parafialne Rekolekcje Adwentowe, które będzie głosił ks. dr Wojciech Błaszczyk. Jest to kapłan Archidiecezji Łódzkiej, wyświęcony w 2000 roku. Ma doktorat z teologii dogmatycznej i licencjat z teologii ekumenicznej. W latach 2010-2015 pracował w Boliwii: jako proboszcz parafii p.w. św. Piusa X w Cochabambie oraz wykładowca na Uniwersytecie św. Pawła. Obecnie jest wikariuszem w parafii archikatedralnej w Łodzi.

- O godz. 11,30 Msza św. wraz z poświęceniem medalików komunijnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie dla rodziców.

- Będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę Kręgów Domowego Kościoła. 

7. Parafialna Caritas zachęca do udziału w akcji "Drzewko Miłości". Z drzewka przed ołtarzem można zerwać karteczkę i zakupić drobny prezent dla dziecka. Podarunki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Akcja potrwa do 15 grudnia.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

9. Można nabywać wigilijne świece Caritas na rzecz "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" oraz sianko na stół wigilijny od Sióstr Karmelitanek.

10. W dniach 7 - 8 grudnia parafialna Caritas organizuje zbiórkę artykułów spożywczych w markecie "Biedronka" przy ul. Aleksandrowskiej/Rydzowej. Osoby, które zechciałyby pomóc jako wolontariusze, proszone są o zgłaszanie się do kancelarii.

11. W naszej parafii jeszcze do wtorku upoważnione osoby roznoszą opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne również w zakrystii, kancelarii i kiosku parafialnym. Są też osiągalne opłatki bezglutenowe.

12. "Bóg zapłać" za ofiary składane na odnowienie i zabezpieczenie witraży.

13. Dziś po Mszach św. będzie kwestować parafialna Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż". Przygotowali oni własnoręcznie świąteczne kartki. Zebrane ofiary posłużą na przygotowanie wspólnotowej wigilii i wyjazd integracyjny.

14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Józefę Plewkę i Mirosławę Musiałowską. "Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Poprawiony (sobota, 08 grudnia 2018 18:00)

 

Ogł. Parafialne-25.11.- XXXIV Niedz. Zwykła

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego i jednocześnie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Z okazji tego święta po Mszy św. o godz. 10,00 odmówimy, przed Najświętszym Sakramentem, Litanię i uroczysty Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Msza Św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania dzisiaj o godz. 13,00. Po Mszy spotkanie formacyjne.

3. Ofiary złożone dziś na tzw. "tacę gospodarczą" przeznaczone będą głównie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła oraz zakończonej renowacji i zabezpieczenia dwóch z czterech witraży w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. Ofiary-cegiełki można składać w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Za już złożone ofiary serdeczne "Bóg zapłać". Efekty prac najlepiej widoczne są na zewnątrz kaplicy. Zachęcamy do ich obejrzenia.

4. Jutro o godz. 19,15 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. Przyszła niedziela rozpoczyna czas Adwentu; o godz. 16,45 spotkanie Kółek Różańcowych i wymiana tajemnic; o godz. 17,15 Różaniec Św.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w akcji pomocy najuboższym "Tytka charytatywna". W nadchodzący piątek o godz. 17,00 spotkanie dla osób objętych opieką parafialnej Caritas i rozdanie paczek. Nasza Caritas zachęca do udziału w akcji "Drzewko Miłości". Z drzewka, przy schodach ołtarza, można zerwać karteczkę i zakupić drobny prezent dla dziecka. Podarunki zostawiamy w zakrystii lub kancelarii. Akcja potrwa do 15 grudnia.

7. Można nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

8. W naszej parafii upoważnione osoby roznoszą opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne również w zakrystii, kancelarii i kiosku parafialnym. "Bóg zapłać" za złożone ofiary.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

10. Zachęcamy do modlitwy za naszych Zmarłych w Wypominkach.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Jadwigę Podgórską, Zbigniewa Wasiaka, Stanisławę Rogowską, Jarosława Krysiaka, Ryszarda Paszkowskiego. "Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Komunikaty Kurii Archidiecezji Łódzkiej:

1. Duszpasterstwo Akademickie "Piątka" zaprasza na drugi publiczny męski różaniec ulicami Łodzi w sobotę 1 grudnia. O godz. 10,00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi będzie sprawowana Mszą św., po której rozpocznie się modlitwa różańcowa ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów. Intencją modlitwy różańcowej będzie przebłaganie Pana Boga za grzechy aborcji. Męski różaniec ulicami Łodzi będzie się odbywać przez dziewięć miesięcy w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

2. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na XIV spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w sobotę 1 grudnia 2018 r. O godz. 14,00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Mszą św., po której nastąpi spotkanie w Seminarium. Zaproszenie skierowane jest także do osób, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę za Seminarium i o powołania kapłańskie.

Poprawiony (sobota, 01 grudnia 2018 22:07)

 
Więcej artykułów…