Rekolekcje Bractwa Czarnego Szkaplerza 

Członków, sympatyków i zainteresowanych Męką Chrystusa zapraszamy do uczestnictwa w dorocznych rekolekcjach Bractwa Czarnego Szkaplerza.

W programie: Eucharystia, modlitwa i nauka medytacji Męki Pańskiej oraz konferencje.

Termin: 21- 25 sierpnia 2017, Dom Rekolekcyjny.

o. Krzysztof Zygmunt CP;

Sadowie Golgota 52, 63-400 Ostrów Wlkp.

Tel. 62 734 79 25; 669 080 522, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Szkoła Mądrości Krzyża,

Przy naszej Prowincji działa Szkoła Mądrości Krzyża, której celem jest wprowadzenie jej słuchaczy w tajemnicę krzyża, cierpienia , na które patrzymy w wielu aspektach tj. biblijnym, teologicznym, filozoficznym, dogmatycznym, moralnym czy też jako doświadczenie prześladowań wśród chrześcijan w Syrii, w Afryce, a także jego ogląd od strony medycznej czy psychologicznej.

Szkoła Mądrości Krzyża działa w ramach naszej Katedry Teologii Krzyza i Duchowości Pasyjnej bł. Eugeniusza Bosiłkowa CP przy PWTW kierowanej przez o. prof. dr hab. Waldemara Linke - pasjonistę, specjalizującym się w biblistyce.

Dnia 30.06.2017 r. o godz. 18 00 w naszej kaplicy przy klasztorze oo. Pasjonistów w Warszawie na ul. Zamienieckiej 21 odbyło się się zakończenie drugiego semestru ww. studiów.

Po Mszy Św. Nastąpi wręczono dyplomy Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie na zakończenie tego semestru oraz należnych nagród dla studentów wyróżniających się. Wykłady ii semestru wygłosił o. dr Krzysztof Zygmunt, pasjonista, teolog duchowości. Tytuł drugiego semestru to: "Czy możemy cierpieć z Jezusem".

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy są zaproszeni przez wspólnotę Pasjonistów w Warszawie na mały braterski poczęstunek.

Zapraszamy do zapisów na trzeci semestr naszych studiów dotyczący sytuacji kościoła cierpiącego w świecie, który poprowadzi dyrektor Kirche in Not w Polsce ks. Prof. Waldemar Cisło i jego współpracownicy. Kolejny semestr zapowiada się o tematyce dogmatycznej o czym poinformujemy przy najbliższej okazji po zakończeniu roku.

 

Rekolekcje powołaniowe 

Rekolekcje powołaniowe odbyły się w naszym klasztorze w Rawie Mazowieckiej przy ul. ks. I. Skorupki 3  w dniach od 7 do 10 czerwca 2017 r. 

Wszelkich informacji nt przyjęcia do zgromadzenia i innych zagadnień związanych ze   Zgromadzeniu Pasjonistów udziela referent powołań o. Łukasz Nawotczyński CP

tel. 605 068 097

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

Spotkanie Konfiguracji Karola Houbena w Warszawie 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami podjętymi w Monachium. Tegoroczne

spotkanie naszej Konfiguracji odbyło się w dniach 5-7 kwietnia w Warszawie. 

Konfiguracja wybrała na miejsce o. J. Hooglanda nowego sekretarza. Został nim o.Radosław C. Mucha (Polska, ASSUM). Następne spotkanie odbędzie się w maju 2018 r. w

Crossgar (Irlandia Północa, PATR). Więcej informacji na stronie

 

Źródło informacji:

www.passio.info.pl